13. Overige voorzieningen
Onder de overige voorzieningen vallen de voorziening verlieslatende contracten, de voorziening herstelkosten, de voorziening overige deelnemingen, de earn-out voorziening en de garantievoorziening.
De voorziening verlieslatende contracten betreft een voorziening van verlieslatende inkoopcontracten en bedraagt eind 2025 € 0,6 miljoen (2024: € 1,8 miljoen).
De voorziening herstelkosten betreft een voorziening voor kosten van herstel van windturbines en zonnestroominstallaties en bedraagt eind 2025 € 1,3 miljoen (2024: nihil).
De voorziening overige deelnemingen betreft een voorziening voor de deelneming in Zonneweide Schiebroek B.V. en bedraagt eind 2025 € 28 duizend (2024: Dutch Sustainable Brands B.V. en Zonnepark het Kruis B.V. € 0,4 miljoen).
De earn-out voorziening betreft een voorziening voor de voorwaardelijk verschuldigde koopsomverplichting onstaan bij de overname van Statkraft en bedraagt eind 2025 € 0,6 miljoen (2024: nihil).
De garantievoorziening betreft de te vergoeden kosten voor geleverde producten en diensten waarvoor een verplichting is ontstaan wegens het niet voldoen aan de overeengekomen kwaliteiten. Deze bedraagt eind 2025 € 0,3 miljoen (2024: € 0,3 miljoen).
Van de overige voorzieningen heeft € 0,6 miljoen een looptijd korter dan 1 jaar.